Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Diody na pokrętle siły nawiewu (Climatronic)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Diody na pokrętle siły nawiewu (Climatronic)

    Witam,

    Tak jak w temacie.
    Montował ktoś z Was głośniki w tylnej półce?
    Gdzie waszym zdaniem je zamontować w tylnych drzwiach czy właśnie w półce tak żeby uzyskać lepszy efekt?

    Z góry dzięki za każda odpowiedź.

  • #2
    Diody na pokrętle siły nawiewu (Climatronic)

    Wczoraj odebrałem mój tymczasowy samochód (oczekiwanie na RSa) Oczywiście jest to OIII Mam pytanie. Jadąc wczoraj po raz pierwszy zauważyłem, że diody od pokrętła siły nawiezu nie palą się na biegu drugim, albo trzecim. Kręcąc od lewej do prawej wszystko jest OK poza tym jednym przypadkiem. Czasem gasną na drugim biegu, czasem na trzecim. Próbowałem przy włączonym i wyłączony AUTO. Mam Climatronic. Może ktoś mi to wytłumaczyć ? W instrukcji nic nie znalazłem.

    Pozdrawiam.

    [ Dodano: Sro 16 Lip, 14 11:12 ]
    Byłem przed chwilą w samochodzie i zauważyłem, że diody nie są zapalone w trybie manual, tylko na tym biegu w którym był wentylator w momencie wyłączenia trybu auto.
    O3 RS TDI DSG

    Komentarz


    • #3
      Spokojnie kolego to tak działa, że jak masz włączony tryb auto to nie jest pokazywana diodami siła nawiewu. Już było o tym na forum. Np tu Forum - Octavia Club Polska
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz


      • #4
        Witam, że jak jest na auto to nie palą się żadne diody. Ale ja pisałem, że w manualu też mi się nie zapalają diody !. I to nie zapalają się na tym biegu, który włączyłby się jak bym przełączył na auto.

        [ Dodano: Sro 16 Lip, 14 13:15 ]
        na innych biegach się palą.
        O3 RS TDI DSG

        Komentarz


        • #5
          kwak410, kodowanie!
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol
            kwak410, kodowanie!
            Raczej moim zdaniem awaria, powinieneś zgłosić sie do serwisu. Na manualu powino być odpowiednie podświetlenie do odpowiedniego biegu.

            Komentarz


            • #7
              Żadna awaria. Wszystko zależy od ustawionego trybu"auto"(słaby, średni i intensywny) i temperatury. Zauważyliście, że po zgaśnięciu diody na danym biegu zapala się tryb "auto"
              Akurat tryb "auto" wymaga tego biegu i włącza się, ale jednocześnie wyłączając diodę danego biegu, bo i po co ma się świecić ?
              Tak samo dzieje się podczas ręcznego włączenia trybu "auto". Diody na pokrętle gasną i tyle w temacie.
              Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
              Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
              Moja szara myszka - Octavia 3
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

              Komentarz


              • #8
                Zgadza się Amix dokladnie opisał to co miałem na myśli czyli w momencie pracy na auto diody nie świecą. Wiele osób jakoś pomija fakt, że gdy gasną diody od siły nawiewu zapala się ta od trybu auto
                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Basik_
                  Zgadza się Amix dokladnie opisał to co miałem na myśli czyli w momencie pracy na auto diody nie świecą. Wiele osób jakoś pomija fakt, że gdy gasną diody od siły nawiewu zapala się ta od trybu auto
                  można to przeprogramować tak by diody od siły nawiewu świeciły zawsze
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Basik_
                    Zgadza się Amix dokladnie opisał to co miałem na myśli czyli w momencie pracy na auto diody nie świecą. Wiele osób jakoś pomija fakt, że gdy gasną diody od siły nawiewu zapala się ta od trybu auto
                    Tego nie widać, bo z pozycji kierowcy(podczas kręcenia pokrętłem) zasłania......ręka i po cofnięciu ręki widać świecące się "auto". Też z początku myślałem, że coś jest nie tak, ale to zauważyłem.
                    Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                    Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                    Moja szara myszka - Octavia 3
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Amix
                      Zauważyliście, że po zgaśnięciu diody na danym biegu zapala się tryb "auto"
                      Akurat tryb "auto" wymaga tego biegu i włącza się, ale jednocześnie wyłączając diodę danego biegu, bo i po co ma się świecić ?
                      Tutaj masz rację. Ale wystarczy, że masz wybrany np. nawiew na szybę - auto się nie włączy a dioda z pokrętła nawiewu zgaśnie przy kręceniu.

                      [ Dodano: Czw 17 Lip, 14 09:21 ]
                      Zamieszczone przez Basik_
                      Zgadza się Amix dokladnie opisał to co miałem na myśli czyli w momencie pracy na auto diody nie świecą. Wiele osób jakoś pomija fakt, że gdy gasną diody od siły nawiewu zapala się ta od trybu auto
                      No nie zawsze - wystarczy, że masz włączony nawiew na szybę, nogi itp. Sprawdź sobie to.

                      [ Dodano: Czw 17 Lip, 14 09:22 ]
                      Zamieszczone przez Amix
                      Wszystko zależy od ustawionego trybu"auto"(słaby, średni i intensywny) i temperatury.
                      A możesz napisać jak zależy ?

                      [ Dodano: Czw 17 Lip, 14 09:23 ]
                      Zamieszczone przez krzynol
                      kwak410, kodowanie!
                      Jadę go Gdańska na wakację jutro - zmienisz mi to ?
                      O3 RS TDI DSG

                      Komentarz


                      • #12
                        A możesz napisać jak zależy ?
                        Zależy czy włączy się auto przy drugim, trzecim, czwartym biegu wentylatora.
                        W pokrętle jest czujnik temperatury i dioda gaśnie przy 7 biegu wentylatora (upał), bo wtedy włącza się auto. Tym steruje komputer i dla nas może być mało zrozumiałe.
                        Zależy też od nastaw temperatry klimatyzacji.
                        Tutaj masz rację. Ale wystarczy, że masz wybrany np. nawiew na szybę - auto się nie włączy a dioda z pokrętła nawiewu zgaśnie przy kręceniu
                        Nie rozkminiałem, bo nie ma potrzeby i mi to nie przeszkadza. Widocznie tak ma być i spoko.
                        Zgaśnie przy kręceniu i zauważ, że nawiew na szybę też się wyłączy. Obserwuj przez parę dni
                        Sprawdziłem i podczas upału auto włączy się na 7 biegu, a więc pokrętłem w prawo.
                        Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                        Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                        Moja szara myszka - Octavia 3
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                        Komentarz


                        • #13
                          kwak410, zmienię
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Amix
                            Zgaśnie przy kręceniu i zauważ, że nawiew na szybę też się wyłączy.
                            No to dzisiaj zobaczę

                            [ Dodano: Czw 17 Lip, 14 12:32 ]
                            Zamieszczone przez krzynol
                            kwak410, zmienię
                            PW
                            O3 RS TDI DSG

                            Komentarz


                            • #15
                              Ustaw na "auto" i kręć lewym pokrętłem temperatury. Będzie cały czas auto, ale wentylator będzie zmieniał biegi. Tak ma być. Opanujesz w jeden dzień i nie musisz nic kodować.
                              Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                              Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                              Moja szara myszka - Octavia 3
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Amix
                                Opanujesz w jeden dzień i nie musisz nic kodować.
                                Opanowałem od razu ale wydaje mi się, że głupio to wymyślili. Zobacz film i zrozumiesz o co mi chodzi.
                                Zamieszczone przez Amix
                                Zgaśnie przy kręceniu i zauważ, że nawiew na szybę też się wyłączy.


                                Rzuć okiem na film - przy wybranym nawiewie na szybę bądź innym, diody od wentylatora gasną, a na auto się nie przełącza. Chodzi mi o to, że w trybie manual powinny się zawsze świecić diody i ch.... . Jest inaczej więc ktoś to głupio wymyślił i dlatego mnie to wkurza.
                                O3 RS TDI DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Stąd wniosek, że nie da się do końca na 100% na manualu jeździć. Tak wymyślili. Pewno ci sami, którzy skonstruowali przednią lampę z brakiem możliwości wymiany żarówek kierunkowskazu. To jest dopiero zabawne i przy tym clima to pikuś.
                                  Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                                  Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                                  Moja szara myszka - Octavia 3
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Amix
                                    Tak wymyślili.
                                    Nienawidzę, jak ktoś głupoty wymyśla.

                                    Takie pierdółki mnie potem strasznie denerwują.
                                    O3 RS TDI DSG

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kwak410
                                      Zamieszczone przez Amix
                                      Tak wymyślili.
                                      Nienawidzę, jak ktoś głupoty wymyśla.

                                      Takie pierdółki mnie potem strasznie denerwują.
                                      A ja to zlewam, nie przeszkadza mi to. Nie ma co się skupiać na drobnostkach.
                                      Na pewno jakaś logika w tym jest :? Może chodzi o to że jak jest tryb "stricte auto" to wtedy klima steruje nie tylko siłą nawiewu, ale też kierunkiem gdzie ma lecieć to powietrze, a jak sam wybierzesz że chcesz np. na nogi to się wyłącza lampka od "auto" bo już klima tym nie steruje. A lampki od siły nawiewu gasną bo na tym poziomie działałby "auto" więc to jest taki tryb pół "auto" clima steruje tylko siłą nawiewu a Ty kierunkami. Hehe ale to zagmatwane wyszło. :diabelski_usmiech
                                      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Basik_
                                        A lampki od siły nawiewu gasną bo na tym poziomie działałby "auto"
                                        Słuchaj, miałoby to sens pod warunkiem, że przy zgaszonych diodach siła nawiewu też by się np. zmniejszała gdy temperatura by się ustabilizowała. Wtedy tak jak mówisz takie pół auto decydowało by tylko jak mocno wieje a nie którędy. Aż muszę to sprawdzić czy tak się dzieje. Wtedy było by OK.

                                        [ Dodano: Pią 18 Lip, 14 10:38 ]
                                        No i sprawdziłem - ten kto to wymyślił jest moim zdaniem z innego świata (albo mu coś nie wyszło) w manualu też zmienia się prędkość wiatraka gdy regulujemy temperaturę a diody raz świecą raz nie - zobaczcie wideo - moim zdaniem bez sensu. Czyli jest to tzw pseudo-manual.



                                        Może jednak ja czegoś nie rozumiem i jest na to jakaś reguła - chętnie się z nią zapoznam.
                                        O3 RS TDI DSG

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja zmieniłem sobie kodowanie i świecą się cały czas:

                                          Anzeige der Gebläsestufe im AUTO Modus der Klimaanlage
                                          Im Klimasteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia III 5E die Anzeige der Gebläsestufe im AUTO Modus zu aktivieren. Nach erfolgter Aktivierung wird somit die aktuelle Gebläsestufe im AUTO Betrieb anhand der LED Anzeige dargestellt. (Im Standard wird die LED Anzeige lediglich bei manueller Einstellung der Gebläsestufe angezeigt)

                                          Folgende Codierung ist anzuwenden:

                                          STG 08 (Klima) auswählen
                                          STG Lange Codierung -> Funktion 07
                                          Byte 11
                                          Bit 6 - Blower Status Display in AUTO-mode active aktivieren
                                          TadFi
                                          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A da sie zeby w auto sie nie świeciły a w manualu świeciły cały czas ?
                                            O3 RS TDI DSG

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez tadfi
                                              Ja zmieniłem sobie kodowanie i świecą się cały czas:

                                              Anzeige der Gebläsestufe im AUTO Modus der Klimaanlage
                                              Im Klimasteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia III 5E die Anzeige der Gebläsestufe im AUTO Modus zu aktivieren. Nach erfolgter Aktivierung wird somit die aktuelle Gebläsestufe im AUTO Betrieb anhand der LED Anzeige dargestellt. (Im Standard wird die LED Anzeige lediglich bei manueller Einstellung der Gebläsestufe angezeigt)

                                              Folgende Codierung ist anzuwenden:

                                              STG 08 (Klima) auswählen
                                              STG Lange Codierung -> Funktion 07
                                              Byte 11
                                              Bit 6 - Blower Status Display in AUTO-mode active aktivieren
                                              Powracające pytanie nie boisz siemo utratę gwarancji ?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez wojtekpiotr
                                                Powracające pytanie nie boisz siemo utratę gwarancji ?
                                                no to by już chyba przesada moim zdaniem była, gdyby ktoś za to gwarancję odebrał
                                                O3 RS TDI DSG

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wojtekpiotr, bez jaj
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X